Biało-czerwoni grają…


20.VI16r. w naszym przedszkolu prawdziwa drużyna biało-czerwonych. Przedszkolaki  poznawały reprezentację polskiej drużyny oraz imiona i nazwiska słynnych sportowców. Przebrane w prawdziwych kibiców uczyły się sportowych zachowań, ćwiczyły tężyznę ducha i ciała,pompowały piłki nożne,rozegrały mecz balansując piłkę w dwóch drużynach- wynik 3:3. (przy niesprzyjającej  pogodzie mecz odbył się  w  sali). Następnie starsze dzieci tworzyły własną piłkę składając obrazek z części i projektowały szalik kibica. Po południu nasz absolwent Grzegorz P. odwiedził nasze przedszkole w stroju piłkarskim i zaprezentował strój sportowca oraz ćwiczenia z piłką nożną.Piłka przy nodze Grzesia była bardzo posłuszna jak u prawdziwego sportowca. (Grześ należy do klubu sportowego). Klaser z reprezentacjami wielu drużyn świata interesował nas bardzo, najbardziej z drużyną polską. Podsumowaniem całego dnia była próba namalowania polskiej drużyny. Dziękujemy Grzesiowi za lekcje dla najmłodszych oraz Rodzicom za wyposażenie dzieci w stroje kibica. W dniach EURO taka „zagrzewka” bardzo nam się przydała. Mamy nadzieję, że już wkrótce nasi mali zawodnicy będą odnosili zwycięstwa na wielkich stadionach świata. Powodzenia!!!.

no images were found