„BohaterOn w Twojej Szkole”- włącz historię!


Przedszkole brało udział w projekcie:” BohaterOn w Twojej Szkole”. Projekt miał za zadanie zapoznanie dzieci z historią Powstania Warszawskiego i edukację patriotyczną dzieci i młodzieży. W ramach realizacji projektu, dzieci obejrzały” Niebajkę o Powstaniu Warszawskim” – spektakl Teatru Lalek, który bardzo je zainteresował. Na jego motywach powstały laurki dla bohatera, jako dowód wdzięczności za dar wywalczonej wolności. Obejrzały zgromadzone materiały z Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, kartki, ulotki, gazetki, kartki z kalendarza (63) walczących powstańców. Dzieci złożyły też kwiaty i chorągiewki biało-czerwone na grobach poległych powstańców oraz zapaliły znicze. Obejrzeliśmy też wystawę poświęconą bohaterom walczącej Warszawy z naszej dzielnicy Bródno oraz pomnik Małego Powstańca na Starym Mieście. Cześć i chwała Bohaterom.