Dzień Dziecka w wojsku i ze Strażą Miejską.


3 czerwca 2014r. przedszkolaki obchodziły Dzień Dziecka w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej im. Tadeusza Kościuszko w Warszawie.Dzięki ofiarności tatusia Zosi Sz. zawodowego żołnierza wyprawa do koszar okazała się rzeczywistością. Dzieci obejrzały przepiękną Salę Tradycji, zapoznały się z maszynami służącymi w wojsku do różnorodnych zadań, spotkały się z Brygadą Pancerną „Rudego” czyli z  załogą czołgistów, wypróbowały jak wygląda czołg w od środka, zwiedziły wszystkie możliwe pojazdy od wewnątrz i na zewnątrz, ćwiczyły jak na poligonie  ???

„rozminowywały” urządzeniem sprawdzającym niewypały.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjazdu w szczególny sposób Tatusiowi Zosi Sz. i Mamusi, która wyprawiła dzieci do koszar z przepysznym ciastem. Dzieci otrzymały piękne plakaty ilustrujące : lotnictwo, pojazdy pancerne, lądowe  i morskie.

Po południu p. Lena ze Straży Miejskiej, dzięki p. Markowi Kulasza-  tatusiowi Zosi   przeprowadziła zajęcia z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach oraz ukazała pracę strażnika miejskiego w Warszawie. Dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska „wyposażenia” takiego strażnika podczas codziennej pracy.

no images were found