Hej kolędo, kolędo!


5.I.16r w mroźny zimowy dzień 15 najdzielniejszych przedszkolaków wybrało się  na tradycyjne kolędowanie. Odwiedziliśmy szopkę na Żoliborzu u ks. Jerzego Popiełuszki, ruchomą szopkę u OO.Kapucynów przy ul. Miodowej, w Katedrze  św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście obok pięknej szopki w kształcie pękniętego serca w którym był Jezus, dzieci mogły zwiedzać wystawę szopek wykonanych rodzinnie z różnorodnego materiału, następnie przemaszerowaliśmy się po Placu Zamkowym i pojechaliśmy na Bielany.Tam czekał na dzieci osiołek Franio, który był największą atrakcją dla przedszkolaków gdyż szopka była drewniana a osiołek zupełnie prawdziwy. Przedszkolaki jak należy zostawiły swoje małe ofiarki przy szopkach  dla wspomożenia biednych i potrzebujących.Po drodze chrupały pieczone pierniczki aby smak świąt był prawdziwy.

no images were found