Lekcja o bezpieczeństwie dzieci


Pierwsze dni w przedszkolu były bardzo bogate w wydarzenia. Ważne jest aby dzieci były bezpieczne od strony duchowej i fizycznej. Dlatego wpierw modlitwa a potem sprawy dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze i w domu. 19.IX. z lekcja pokazową o profilaktycznych postawach- zaszczyciła nas p. sierżant Irmina z Komendy Policji naszej Dzielnicy.

Przedszkolaki utrwaliły sobie wiedzę , którą zdobywamy sukcesywnie każdego dnia jak poruszać się bezpiecznie po ulicy, poboczach, chodnikach w świetle nocnym, jak być widzianym przez kierowców, dlaczego należy mieć odblaski , jak korzystać z przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych, jak skontaktować się w razie potrzeby i uzyskać pomoc – ważne telefony.Dzieci mogły z bliska dotknąć odznaki policjanta, posłuchać krótkofalówki, zapoznać się z wyglądem policjanta. Dla aktywnych przedszkolaków w końcowej części lekcji- nagrody- czapeczki, smycze na klucze, dla wszystkich odblaski na kurtkę na  wycieczkę oraz książeczki z usystematyzowanymi wiadomościami o bezpieczeństwie. Najbardziej aktywna Natalka S. zdobyła kamizelkę odblaskową.

no images were found