Nasze akcje


 

Aby poszerzyć nasze serca i otworzyć je na innych bardziej potrzebujących od nas oraz nauczyć dzieci zauważania innych obok siebie,  organizujemy różnorodne akcje na rzecz potrzebujących, szczególnie w okresach poprzedzających święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Kiermasz „bożonarodzeniowych gwiazd”   pozwolił na zgromadzenie funduszy ofiarowanych z serca, dzięki którym wsparliśmy rodzinę potrzebującą,  wyposażając w  radiomagnetofon ( Boże Narodzenie 2012 r.)

Akcja świąteczna Wielkanocna :” pisanka – szyszka” pozwoliła na wsparcie sierocińca dla dzieci chorych  w Etiopii. (Wielkanoc 2013 r.)

„Różane Koło Rodziców i dzieci” to kolejna inicjatywa z okazji 19 lecia przedszkola i dziękczynienia za dar zbliżającej się kanonizacji Wielkiego Rodaka Jana Pawła II. Dziękujemy odważnym i wierzącym katolickim Rodzinom za dar odwagi i piękne świadectwo wiary.

I zmiana – ( październik – grudzień 2013r).    II zmiana – 5 kolejnych rodzin ( grudzień- luty  2013r.)

Świąteczny kiermasz gwiazd i choinek kiermasz na wsparcie dzieci misji w Etiopii.( Boże Narodzenie 2013 r.)

   Zbiórka nakrętek dla dzieci niesłyszących „Usłyszeć świat”-( od X. 2013r ) każdy może przynieść nakrętki wszelkich typów i rodzajów ( plastikowe) wspieramy dzieci niesłyszące, ich rehabilitację. ( od X.2013r-VI..2014 r. zebraliśmy wspólnie 10 ogromnych worków zakrętek, które zostały przekazane Stowarzyszeniu na rzecz dzieci niesłyszących). Dziękujemy Rodzicom za aktywne zaangażowanie.

„Stokrotka” to modlitewna  akcja dla dzieci i Rodziców związana z nadaniem patronatu i Imienia Jana Pawła II naszej placówce.(III-IV.2014 r.)

„MAKULATURA NA MISJE”-  Warszawa buduje studnie w Sudanie. 1 kg. makulatury= 75 litrów wody. Zebraną makulaturę  oddajemy sukcesywnie co miesiąc włączając się w wielką akcję humanitarną ( 2014 r.- 2015)

ZBIÓRKA NAKRĘTEK TRWA NADAL!!!( rok szkolny 2014/15- 10 worków zakrętek– na każdy miesiąc zbieramy 1 worek!!! Gratulujemy tym, którzy bardzo aktywnie uczestniczą w naszej akcji, szczególnie całym zorganizowanym rodzinom.

ZBIÓRKA ZAKRĘTEK TRWA.  W roku szkolnym 2015/16 do marca 2016 r. zebraliśmy 10 worków, które przekazaliśmy na rzecz dzieci niesłyszących do Fundacji :” Usłyszeć świat”.

MAKULATURA NA MISJE. 2015/16 .  Dzieci zbierają makulaturę, którą raz w miesiącu oddajemy na rzecz budowy studni na misjach. Ta szlachetna akcja uczy nasze dzieci oszczędności papieru i wspomagania bardziej potrzebujących.

 Zbiórka zużytych baterii. W roku szkolnym 2015/16 oddaliśmy 35 kg. zużytych baterii biorąc udział w V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla szkół „Zbieraj baterie”. W przeliczeniu na 1 dziecko wypadło 1,52 kg.Dbamy o nasze środowisko.

maj 2022r. -Zbiórka zużytych baterii- zasililiśmy zbiórkę zorganizowaną w Bibliotece Publicznej w Warszawie przy ul. Rembielińskiej 6 – 4 wiaderkami zużytych baterii w czasie odwiedzin biblioteki.