„OCHOTA NA KOTA”


Dzisiaj  zerówkowicze  odwiedzili  nowo  powstałą  filię  Schroniska   dla   Bezdomnych  Zwierząt  w  Warszawie  na  Ochocie  „OCHOTA  NA  KOTA”. Pierwszy  raz  byliśmy  w  takiej  instytucji.  Zabraliśmy  ze  sobą  zabawki  dla  puszystych  zwierzaków  oraz  przysmaczki  i  pełni  byliśmy  niepewności  jak  żyje  zwierzętom  skrzywdzonym  lub  pozostawionym  przez  człowieka  a  które  teraz  poszukują  odpowiedzialnego  domu. Okazało  się, iż  są  tylko  2  koty  do  adopcji, gdyż  Warszawiacy  wciąż  przygarniają  wyrzucone  zwierzęta. Dużo  gorzej  jest  z  psami. Jest  ich  w  schronisku  ponad  600!  My  szybko  oswoiliśmy  się  z   bardzo  łagodnymi, pięknymi, o  delikatnym  futerku  kotami  – Bolusiem  i  Krawatką , nakarmiliśmy  je  przysmaczkami  i  zorganizowaliśmy  im  polowanie  na  myszy – oczywiście  sztuczne. Wywiesiliśmy  także  ogłoszenia  w  przedszkolu  informujące,  że  zwierzęta  czekają  na  nowy  dom. A  może  ktoś  się  zgłosi…