Pan doktor w przedszkolu


20.XI.15r.do naszego przedszkola zaprosiliśmy lekarza medycyny p. Karola- tatusia Marcelka, aby opowiedział nam o swoim zawodzie lekarza, o pracy w szpitalu i sposobach dzięki, którym można zachować dobre zdrowie. Dzieci dowiedziały się od pana doktora, że właściwe odżywianie, spożywanie surówek, warzyw i owoców, które są źródłem  witamin oraz dokładne i częste mycie rąk, zębów i higiena całego ciała a także ruch na świeżym powietrzu bardzo sprzyjają zachowaniu  dobrego zdrowia. Pan doktor „udzielił” dzieciom fachowej pomocy, sprawdzając specjalną latarenką gardło, pozwolił posłuchać jak bije serce przez słuchawki lekarskie, wyjaśnił do czego służy łopatka logopedyczna, wykonał usztywnienie ręki bandażem, zawiązał maseczki oraz nagrodził dzieci etykietka dzielnego pacjenta i kolorowanką. Teraz to już nikt z nas nie będzie się bał wizyty u doktora. Dziękujemy p. Karolowi- lekarzowi szpitala za cenne informacje i poświęcony  dla nas czas.

no images were found