Pasieka w przedszkolu


15.X.15r. w przedszkolu niezwykły gość- pszczelarz i pszczółki. To było wspaniałe. Pan Bartosz objaśniał dzieciom jak pozyskuje miód od pracowitych pszczółek. Zobaczyliśmy prawdziwe miniaturowe ule, miodowe ramki, wirowaliśmy ramki z miodem, oglądaliśmy z bliska rój pszczół i podziwialiśmy ich głośne bzykanie. Wreszcie mogliśmy polizać wszystkie rodzaje miodów a było ich aż 8, spróbowaliśmy jak smakuje pyłek kwiatowy i… przekonaliśmy się , że miód to wspaniały produkt pszczeli, dobry i zdrowy i należy go często spożywać. Każde dziecko otrzymało do domu słoiczek miodku aby zasmakować razem z rodziną. W przedszkolu dzieci wykonały woskowe świeczki z prawdziwych plastrów woskowych. To była frajda, na koniec otrzymaliśmy naklejki miodowe. Dziękujemy panu pszczelarzowi z „Bee Bee” za wspaniałą lekcję.

no images were found