Poległym żołnierzom- cześć!


9.XI.2015r, przedszkolaki wyruszyły aby zapalić znicze na grobach poległych żołnierzy w imię wolności naszej Ojczyzny. Odwiedziliśmy  cmentarz  wojskowy na Powązkach, zapaliliśmy znicze i ofiarowaliśmy modlitwę za nich, odśpiewaliśmy hymn narodowy i recytowaliśmy wiersz: ” Kto ty jesteś”.  Wzruszający obraz niezliczonych krzyży żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, pomnik Obrońców z powstania , Sybiraków  oraz  wielu sławnych ludzi, którzy odeszli na wieczną wartę. Wśród nich monumentalny pomnik rozpękniętego skrzydła – symbol katastrofy smoleńskiej. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza przez krótki czas obserwowaliśmy próbę musztry żołnierzy przed Świętem Niepodległości. Wreszcie przejechaliśmy obok Kościoła Garnizonowego gdzie pod pomnikiem żołnierzy delegacja dzieci zapaliła znicze. Czy można mówić o zmęczeniu patrząc na tyle polskich grobów młodych ludzi, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny? Kochamy Polskę i jesteśmy Polakami, dlatego warto było nawet mimo mało sprzyjającej pogody.

no images were found