Spotkanie autorskie z p.Piotrem Kordyaszem


15.05.2015r. w naszym przedszkolu gościł niezwykły Gość – autor książki ” Lolek” Stefek” i ” Mikołaj”. Pisarz spotkał się z przedszkolakami i z ogromną radością odpowiadał na stawiane przez dzieci pytania na temat książki „Lolek”. Książka bezpośrednio ukazuje dzieciństwo i szkolne lata Karola Wojtyły, naszego Patrona, dlatego szczególnie dla nas ważną. Pisarz przywiózł ze sobą eksponaty, które przybliżyły dzieciom tematy książki jak np. Herb Wadowicki z lat wadowickich Karola, książki, gwizdek, którym posługiwano się w tamtych latach przy odprawianiu pociągu, góralskie arcydzieło właściciela Edmunda Mroza, jedynego żyjącego kolegi z lat gimnazjum Karola Wojtyły oraz jego laska w którą wyruszał w Tatry, obrazy Matki Bożej i oczywiście książki napisane przez p. Piotra. Ciekawe opowieści, wymiana różnych wydarzeń, wreszcie „papieskie” kremówki na cześć naszego Patrona i jego 95 rocznicy urodzin (18 maja). Mamy też cenne autografy pisarza na książkach i oczywiście pamiątkowe fotografie. Dzieci też „napisały” swoją książkę o Janie Pawle II, którą ofiarowały autorowi. Dziękujemy panu Piotrowi Kordyaszowi, że w tak prosty i ciekawy sposób przekazuje bogactwo swoich wiadomości nawet dla tak małych odbiorców. Jesteśmy bogatsi o nowe wiadomości o naszym kochanym Patronie.Dziękujemy!!!

no images were found