Warsztaty edukacyjne- spotkanie z agamą


18.IV.2016r. w przedszkolu niecodzienne spotkanie- zawitały do nas 2 agamy- jaszczurki australijskie. Dzieci dowiedziały się o ich budowie, wyglądzie, odżywianiu, miejscu przebywania. Miały okazję bezpośredniego kontaktu z jaszczurkami, zbadały osobiście wygląd skóry, pokrytej łuskami, oczu patrzących we dwie różne strony, sposobu odżywiania robaczkami, które każdy odważny mógł poczuć jak łaskoczą gdy się poruszają.Dwaj braciszkowie Mikuś i Florek doskonale poczuły się w naszym przedszkolu wśród dzieci. Najpierw schowały się przed nami w kocyku w naszych klockach, mieliśmy więc trochę poszukiwań, wreszcie udało nam się ich odszukać. Wtedy radości i zabawy było co nie miara. Odważni a do takich należeli prawie wszyscy gościli agamy na swoich ubrankach, rękach. Jaszczurki bowiem doskonale chwytają się ubranka i mocno się trzymają. To było niecodzienne spotkanie.

no images were found