XV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.


 

8.X. 2015r na Jasnej Górze prawdziwe oblężenie- od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, licealistów po studentów.20 tysięcy ludzi młodych , 500 pocztów sztandarowych i tyleż szkół u stóp Czarnej Madonny. Nasze przedszkole już po raz drugi wzięło udział w pielgrzymce. W tym roku już ze sztandarem. W poczcie sztandarowym przybyli nasi absolwenci z Rodzicami, byli też reprezentanci przedszkolaków z s. Joanną dyrektorką przedszkola. Ogromna radość ze wspólnego pielgrzymowania, również z tego że Grześ nasz przedszkolak zaprojektował znaczek na XV Pielgrzymkę  na Jasną Górę. Z tego powodu krótkie wywiady dla reporterów, tysiące fleszy i radość na wielu buziach z widoku najmłodszych uczestników pielgrzymki.  20 tysięcy młodych ludzi nosiło w klapie kurtek znaczek zaprojektowany przez Grzesia. To prawdziwy cud Jana Pawła II dla naszego maleńkiego przedszkola, które od roku nosi Jego Imię. Grześ odebrał z rąk ks. bp. Henryka Tomasika I  nagrodę w Sali A. Kordeckiego na Jasnej Górze.  Najmłodszy uczestnik konkursu zdobył najwyższą nagrodę. Nasza radość dosięgła szczytu-  na szczycie Jasnej Góry.Wracaliśmy radości i szczęśliwi dziękując w tajemnicach radosnych różańca za wszystko czego byliśmy uczestnikami. Dziękujemy ludziom i Bogu za te podniosłe wydarzenia.

no images were found

http://rodzina.org.pl/relacja-z-xv-pielgrzymki-rodziny-szkol-im-jana-pawla-ii-na-jasna-gore-7-8-x-2015-r/3476/#more-3476   ( skopiuj adres, wklej do przeglądarki i odczytaj relację z pielgrzymki)

W w/w relacji można przeczytać:  „Obok nadziei i otwartego serca, które pielgrzymi corocznie zabierają z Jasnej Góry, ważną pamiątką jest znaczek pielgrzymkowy. W społeczności Rodziny Szkół im. Jana Pawła II są osoby, które mogą się pochwalić posiadaniem wszystkich 15 znaczków. W tym roku konkurs na znaczek jasnogórskiego spotkania wygrał Grześ Płaskowicki z Przedszkola Sióstr Pocieszycielek Najświętszego Serca Jezusowego im. Jana Pawła II z Warszawy. Grześ zapytany, co znajduje się na rysunku, odpowiada: „Papież, mama, tata, brat i ja”. Placówka, do której uczęszcza chłopiec może stanowić potwierdzenie, że wspólnota, jaką stanowi Rodzina Szkół im. JPII stanowi właściwą drogę w wypełnianiu testamentu swego Patrona. Nie liczy się tu wielkość placówki, ani wiek jej wychowanków, ważne jest pełne zaangażowania wdrażanie myśli Papieża Polaka w życie codzienne. Przedszkole, do którego chodzi Grześ przyjęło św. Jana Pawła II za patrona rok temu. „Nasze przedszkole jest bardzo malutkie, dlatego chcieliśmy mieć wielkiego patrona – wyjaśnia s. Joanna Mincewicz – Pedagogia Jana Pawła II jest teraz na pierwszym miejscu, śpiewamy, uczymy się, organizujemy  pielgrzymki, konkursy o Janie Pawle II, rodzice razem z nami śpiewają. Rodzice mówią, że dzięki temu Jan Paweł II stał się również i ich patronem, i teraz mamy wspólnego patrona, i przedszkole i wszystkie rodziny”.