Zajęcia w Bibliotece i na poczcie.


Poznajemy zawody oraz różnorodne miejsca pracy użyteczności publicznej. Przedszkole posiada ogromną Bibliotekę Przedszkolaka dzięki czemu dzieci mają codzienny kontakt z książką i możliwością jej wypożyczania. Poznają sposoby korzystania z księgozbioru bibliotecznego, uczą się szacunku dla książki, naprawy uszkodzonych książek , właściwego ustawiania według oznaczeń  na półce, wreszcie  porządku we własnej bibliotece za którą są odpowiedzialni. Największa radością jest możliwość samodzielnego wyboru książeczki  i jej wypożyczenia już od najmłodszych dzieci czyli 3-latków.Przedszkole bierze udział w różnych konkursach plastycznych to doskonała okazja aby samodzielnie wysłać list na poczcie. Nasza Poczta Pełna Słońca taką się okazała, kiedy dzieci zaniosły przesyłkę. Przemiła pani zaprosiła dzieci do środka i wybrane dzieci samodzielnie dokonały nadania paczki konkursowej.

no images were found