„ZERÓWKA” W ZAMKU KRÓLEWSKIM


19 listopada 2019 r. dzieci z „Zerówki” odwiedziły siedzibę króla w Zamku Królewskim w Warszawie.


Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem „myszkowały” po królewskich komnatach, z ciekawością zaglądały do poszczególnych apartamentów, podziwiały sypialnię króla, apartamenty, salony rycerskie, wystawy i obrazy, monety i kobierce, salki książąt. Na koniec otrzymały dyplomy upamiętniające pobyt u króla. Tak więc zyskały w opinii zwiedzających nowe imię” czworaczki” dzieci dodały do tego ” czworaczki z przedszkolnej paczki” i stworzyły przyśpiewkę, którą wykonały  idąc Placem Zamkowym. Oddały też cześć poległym w czasie obrony Warszawy, zapalając lampki przy pomniku Małego Powstańca. Podróż powrotna tramwajem była nie lada atrakcją. Zupełnie inaczej podziwia się Warszawę z okna tramwaju niż samochodu.