Żołnierz w przedszkolu


27.XI.15r. lekcja  patriotyzmu. W przedszkolu pan chorąży Jarosław  tata Zosi i Pawełka Sz.zaprezentował nam w całej okazałości postawę żołnierza. Przyniósł ze sobą wielki plecak wojskowy a w nim prawdziwe skarby wojskowe: rzeczy, które są niezbędne w pracy żołnierza. Dzieci mogły przymierzyć różne rodzaje czapek wojskowych od ciężkiego hełma, przez elegancką rogatywkę, „afganistankę”, beret do ciepłej zimowej, oglądały wyposażenie do jedzenia, kurtki wojskowe, odznaki, maskę i różne inne przybory niezbędne podczas ćwiczeń wojskowych. Pan chorąży Jarosław obdarował dzieci chorągiewkami biało-czerwonymi , dla przedszkola  ofiarował płytę  ” Jestem Polakiem”  z zadaniem nauczenia się piosenek o Polsce i grę edukacyjną o Polsce. Jesteśmy bardzo wdzięczni za czas jaki nam ofiarował, za pouczającą lekcję patriotyzmu w kończącym się miesiącu listopadzie, w którym dzieci zapalały znicze na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach i dziękowały w ten sposób za wolność naszej Ojczyzny.Dziękujemy kolejnemu tatusiowi za możliwość poznawania różnych zawodów.

no images were found