Żołnierz w przedszkolu


Z racji minionego Święta Niepodległości zaprosiliśmy do przedszkola tatusia Zosi Sz. który jest żołnierzem. Przygotowaliśmy się poprzez recytację wierszy o Polsce naszej ukochanej Ojczyźnie , śpiew piosenek i oczywiście odśpiewanie hymnu państwowego. Akademia dla naszego gościa wypadła bardzo dobrze. Tata Zosi Sz. opowiadał nam co robi żołnierz w czasie pokoju, jakie są jego zadania, oglądaliśmy mundury codzienne i uroczyste, różne nakrycia głowy używane obecnie w wojsku. Nawet mieliśmy okazję założyć maskę, zajrzeć do menażki, posłuchać co słychać w hełmofonie, czy poczuć się latem lub zimą w odpowiedniej czapce wojskowej. Otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki  w kolorach narodowych, wykonaliśmy własnoręcznie album o wojsku. Atrakcji mieliśmy co nie miara, nie tylko chłopcy ale też i dziewczynki. Dziękujemy Tatusiowi Zosi Sz za prezentację zawodu żołnierza.