Kalendarium nadania imienia

Propozycja nadania placówce imienia Jana Pawła II wysunięta przez dyrektora przedszkola s. Joannę Mincewicz w 2013r. Decyzją Organu Prowadzącego placówka od dnia kanonizacji Jana Pawła II otrzymuje imię Jana Pawła II. Pozytywna i szybka decyzja Organu Prowadzącego pozwoliła na wspólne z Rodzicami podjęcie przygotowań.

1. Od 15 stycznia – 15 lutego 2014 r. Modlitewne przygotowanie – tzw.„ ogród róż” tworzony wspólnie w chętnych rodzinach z dzieckiem.
  2. Jasełka w wykonaniu dzieci z wielkimi Polakami min. Janem Pawłem II oraz szereg konkursów, w ramach przygotowań do tej wielkiej chwili.
  3. Konkurs literacko-plastyczny dla dzieci i Rodziców pt :” Jan Paweł II.
  4. marzec – kwiecień –2014 – dalsze przygotowania modlitewne w rodzinach, tworzenie „STOKROTKI” jako wystroju na czas akademii oraz przygotowanie dzieci do uroczystej akademii.
  5.  Uroczysta akademia ku czci Jana Pawła II przygotowująca do nadania Imienia i Patronatu Wielkiego Rodaka papieża Jana Pawła II – 14.04.2014 r.
  6.  Nowenna przedszkola przed Relikwiami Jana Pawła II w naszym przedszkolu. 3-14.04.2014r.
  7. Uroczyste wysłanie delegacji na kanonizację naszego Patrona Jana Pawła II- rodzina Chodkowskich.
  8.  27.04.2014r. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- KANONIZACJA W RZYMIE JANA PAWŁA II WRAZ Z PAPIEŻEM JANEM XXIII.
  9.  26 maja 2014 r. Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji i nadania Imienia i Patronatu dla przedszkola pod przewodnictwem ks. bp.pomocniczego Diecezji Warszawsko-Praskiej  Marka Solarczyka.
  10.  27 maja 2014 r. wpis przedszkola do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i otrzymanie logo szkół, udział dzieci w konkursie szkół na znaczek na XIV Pielgrzymkę szkół na Jasną Górę w dniu 9.X.2014 r.
  11.  12 czerwiec 2014 r. Zakończenie roku przedszkolnego – „ Mam talent”prezentacja talentów dzieci w rozumieniu rozwoju człowieka zgodnie z planem Boga według naszego Patrona Jana Pawła II;
    popołudnie z Janem Pawłem II- recytacja poezji przez Rodziców;
  12. Wakacyjny konkurs fotograficzny- pt:” Z Janem Pawłem II – po wakacyjnych szlakach”.
  13. Zorganizowanie czterech  albumów fotograficznych ilustrujących pomniki z Janem Pawłem II oraz albumy prac dziecięcych.
  14. Pielgrzymka Rodziny szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę- udział delegacji z przedszkola.
  15. 24.II.2015 r. odebranie Relikwii św. Jana Pawła II z rąk Arcybiskupa Kardynała Stanisława Dziwisza w Kurii Arcybiskupiej Krakowa przy Franciszkańskiej 3.
  16. Marzec 2015 r. – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem redaktora naczelnego czasopisma „Tak Rodzinie”- ks. Janusza Stańczuka- wniesienie Relikwii św. Jana Pawła II do Kaplicy.
  17. Konkurs wielkanocny pt:” Pisanka w kolorach papieskich”.
  18. 24.V.2015 r. poświecenie sztandaru przedszkola w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Warszawie na Bródnie przez proboszcza Sanktuarium ks. Stanisława Wołosiewicza w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  19. 9.X. 2015 r. XV Pielgrzymka Rodziny szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę- udział delegacji ze sztandarem.
  20. Zwycięstwo Grzesia Płaskowickiego w konkursie na znaczek tej pielgrzymki. Odebranie nagrody z rąk ks. bp. Henryka Tomasika.
  21. 22.X. 2019r. Akademia ku czci Jana Pawła II z udziałem Rodziców.
  22. 27-28.XII. 2019r. emisja audycji dla dzieci  o Janie Pawle II w Radio Maryja.
  23. 18.05.2020 r. Przedszkole obchodziło 100-lecie Urodzin Patrona – papieża Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. ze sztandarem przedszkola w kaplicy sióstr, tort na 100-lecie, wiersze, piosenka w  wykonaniu dzieci, napisana na tę uroczystość przez p. Teresę z Łodzi.
  24.  Wykonanie ilustracji do książki pt: ” Opowieść o św. Janie Pawle II dla dzieci”, wydanej na 100-lecie razem z absolwentami przedszkola ( grupa MPJP2), udział w konkursie:” Dzieci w Hołdzie Wielkim Polakom”– nagranie filmiku  o papieżu Janie Pawle II i Prymasie Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim.