Pasowanie przedszkolaków 22.X.2014r


W patronalne Święto Przedszkola- które obchodzimy po raz pierwszy od Kanonizacji Wielkiego Polaka św.  Jana Pawła II- 22 . X. 2014r. naszego Patrona , odbyło się pasowanie przedszkolaków. Dzieci z zerówki – pasowane na starszaków, dzieci 4-letnie na średniaki, a maluszki – na przedszkolaka. Tak więc pasowanie na 3 poziomach.

Słoneczne Przedszkolaki – tak nazywa się grupa( podzielona jest na 2 podgrupy „SŁONECZKA” – 3-4 latki i PROMYCZKI  Jana Pawła II” – 5-6 latki. Dzieci przedstawiły program o tym jaki powinien być prawdziwy przedszkolak. Z każdej grupy wystąpili przedstawiciele  prezentując możliwości swojego wieku. Wszyscy razem uświetnili program śpiewem i oczywiście przyrzeczeniem przedszkolaka. Po  prezentacji swoich umiejętności dzieci zostały pasowane wielką kredką i otrzymały pamiątkowe dyplomy i rożki z nagrodami. Laureaci konkursu fotograficznego o papieżu otrzymali dyplomy i nagrody. Całość uświetnił zespół z Siedlec „Orkiestra Dni Naszych” z koncertem pt: ” Jak Kubuś szykował się do szkoły”.

Prawdziwy przedszkolak, wszystko robi sam…. tak brzmią słowa nie tylko piosenki, ale i … codziennego pobytu dziecka w przedszkolu. A więc cała naprzód…

no images were found